Річниці весілля - які вони бувають?

Річниці весілля - які вони бувають?

Дозвольте вас привітати, милі молодожони! Настав найщасливіший день вашого життя — ви вступили в законний шлюб. Далі — медовий місяць. Романтика. На якийсь час нудні побутові турботи відступають на другий план. Навіть далі — кудись за горизонт.

Відступають., щоб потім повернутися і з подвоєною силою увірватися в життя. Народження дитини. Коляска, памперси, безсонні ночі. Облаштування власного житла. Дрібні побутові негаразди. Докучливі, настирні родичі з обох сторін. Нервування.


Втім, навіщо про це так детально розповідати. Напевно, будь-якій молодій парі ці проблеми добре знайомі. Проходить два-три роки життя в законному шлюбі — і кудись безслідно зникає романтика, залишається одна рутина. Коротше — "побут заїдає". Адже як все було прекрасно в той далекий день, коли молоді, щасливий жених і наречена під звуки маршу Мендельсона присягалися один одному у вічній любові і вірності. Але цей день пішов. Пішов безповоротно. Втім, чи так вже безповоротно?

Звичайно ж, усі чули про "золоту" і "срібну" весіллях. Навіть пісенька така була про золоте весілля: "бабуся поряд з дідусем знову жених і наречена". Значить, і через багато років можна знову відчути себе молодожонами, знову повернутися в той самий незабутній день!

Срібну і золоту весілля відмічають, відповідно, через 25 і 50 років після того, що одружується. Про ці ювілеї знають усі. Але все таки, раз в 25 років — чи не занадто рідко? А чи не можна якось почастіше повертатися в той чарівний, неповторний день? Виявляється, можна! Окрім золотої і срібної, є ще і такі річниці.

Ситцеве весілля

Відмічають через рік після того, що одружується. Позаду цілий рік спільного життя. Молоді вже пережили як медовий місяць, так і перші труднощі життя в шлюбі, і як би "притерлися" один до одного. Стосунки дещо втратили свою новизну, стали буденними. Ось цю повсякденність, "ситцеву простоту", і символізує ця річниця.

Цього дня прийнято обмінюватися ситцевими або льняними виробами — хусточками, відрізами, одягом.

Паперове весілля

Два роки з дня того, що одружується. У багатьох сім'ях до цього часу вже з'явився малюк — нові радощі, але і нові турботи. Чому це весілля називається паперовим? Можливо, тому що два роки спільного життя — це перша перевірка сім'ї на міцність. Папір неміцний, вона легко рветься, і сімейні стосунки теж так нескладно порвати — неувагою, відсутністю турботи, невмінням прощати. Пам'ятайте про це! Будьте добріші і уважніші один до одного!

В день паперового весілля дружини зазвичай обмінюються альбомами, блокнотами, книгами корисних порад.

Шкіряне весілля

Три роки спільного життя. Перші труднощі вже позаду. Сім'я міцна, проте стосунки ще не устоялися остаточно, вони ще гнучкі і мінливі, як шкіра.


На цю річницю зазвичай дарують подарунки з натуральної шкіри: ремені, сумочки, гаманці, рукавички.

Дерев'яне весілля

П'ять років прожито разом. Це немало! Ваша сім'я так само міцна і надійна, як дерев'яний будинок. Проте треба пам'ятати: як пожежі можуть погубити будову з дерева, так і сім'ю можуть погубити сварки, чвари, суперечки. Будьте добріші і терпиміші один до одного!

Цього дня ювілярам дарують дерев'яні різьблені вироби: скриньки, дерев'яний посуд, дрібні предмети меблів. Дуже хороша прикмета — посадити в день дерев'яного весілля дерево. Вважається, що це дерево проживе дуже довго і буде живою пам'яттю для онуків і правнуків.

Рожеве весілля

Ваша перша кругла дата — десять років з дня того, що одружується. Ви разом — і це головне! На ювілей запрошуються усі, хто був присутнім на одруженні. Чоловік підносить дружині букет яскраво-червоних троянд — на знак любові і як символ того, що ваша сім'я пройшла усі випробування і їй не страшні ніякі шпильки. До столу традиційно подається червоне вино.

Кришталеве весілля

П'ятнадцять років спільного життя. Ця дата символізує чистоту і прозорість ваших стосунків: на сімейному горизонті ні хмарки, і небо над вами ясно, як кришталь. На стіл зазвичай ставлять кришталевий і скляний посуд.

Дарувати прийнято вироби з кришталя: вази, салатниці, чарки, келихи. По звичаю, цього дня застілля триває до тих пір, поки хто-небудь не розіб'є який-небудь скляний посуд(чарку, тарілку, келих).

Фарфорове весілля

Пройшло цілих 20 років відколи ви стали чоловіком і дружиною! Термін чималий. Увесь фарфоровий посуд за цей час, напевно, вже встигла розбитися, і непогано б обзавестися новою. Таке одне з тлумачень цієї дати.

І в якості подарунків цього дня підносять, звичайно ж, новий фарфоровий посуд.


Срібне весілля

Перша з двох найбільш відомих весільних річниць. Двадцять п'ять років подружнього життя — чверть століття разом! Це дорогого коштує. І навряд чи потрібно пояснювати, чому назва цього весілля пов'язана з ім'ям одного з дорогоцінних металів.

По древньому звичаю, цього дня чоловік і дружина обмінюються срібними кільцями, які надівають на середній палець правої руки. Накриваючи стіл, використовують столове срібло, і подарунки дарують ті, що відповідають срібному ювілею: прикраси, посуд, статуетки — все з срібла.

Перлинне весілля

Вашій сім'ї виповнилося 30 років. Ви вже дуже давно не молодожони, але любите один одного так само ніжно, як і в той далекий день вашого весілля. І роки, прожиті вами разом, виблискують, немов перлини в намисті! На перлинному весіллі збереться уся ваша велика сім'я — діти, онуки. Адже недаремно перли здавна вважають символом родючості!

По звичаю, цього дня чоловік підносить дружині намисто з 30 перлин — по кількості спільно прожитих років.

Рубінове весілля

Сорок років подружнього життя. Рубін за кольором схожий на кров, і це знак того, що подружжя настільки зблизилося один з одним, що стали, по суті, кровними родичами. Крім того, рубін — символ полум'я. Нехай же ваша любов буде такою ж полум'яною, як і ті рубіни в кільцях, які ви подаруєте один одному в цей ювілей!

Золоте весілля

Ви разом цілих п'ятдесят років! Підросли не лише діти, але і онуки. Можливо, вже з'явилися і правнуки. Все тече, все міняється — незмінною залишається лише ваша любов один до одного. Саме вона — ваша найголовніша цінність в житті, вона — ваше золото. Цей ювілей відзначається у сімейному колі — запрошуються тільки родичі і найближчі друзі.

За традицією, чоловік і дружина обмінюються новими обручками, а старі віддають неодруженим дітям або онукам — нехай їм так само повезе в шлюбі, як і вам! Дарувати ювілярам на золоте весілля прийнято, як це і виходить з назви, вироби із золота — прикраси, статуетки, посуд і т. д.


Діамантове весілля

Відзначається на шестидесятий рік спільного життя. Діамант — найтвердіший, найміцніший з усіх коштовних каменів. І ваша сім'я — якщо ви стільки років прожили разом — воістину міцна, як діамант! Ваші діти, онуки і правнуки з любов'ю і вдячністю дивляться на вас.

В якості подарунків, ювілярам цього дня прийнято підносити прикраси з діамантами.

Коронне весілля

Сімдесятип'ятирічний ювілей вашого браку. Іноді його ще називають другим діамантовим весіллям. Так само, як корона вінчає голову, так і коронне весілля вінчає ваш сімейний союз. 75 років ви прожили в любові і згоді! Нехай життя не завжди було легким, але ви здолали усі перешкоди і труднощі. І краще тому підтвердження — численна рідня: діти, онуки, правнуки і навіть праправнуки на вашій урочистості!

Отже, наш огляд весільних річниць закінчений. Залишилося тільки побажати молодим, щоб вони у світі, любові і згоді дожили до свого коронного весілля!


Надрукувати