Які обережи використати для захисту будинки?

Які обережи використати для захисту будинки?

Обережи для будинку — потужні засоби захисту, до яких людина прибігала із старовини. Люди вірили, що магічні амулети здатні захистити житло від пожежі, злодіїв, а домочадців — від хвороб і нещасть. Обережи і в наші дні користуються чималою популярністю. Вони бувають саморобні і покупні. Що важливо знати при створенні або купівлі оберега? Спробуємо розібратися в цьому питанні.

Обережние виробу для житла у кожного народу свої. У їх числі є присутніми:


  • Вишивка. Їй прикрашали картини і скатертини.
  • Глиняні або дерев'яні фігурки. Іноді — з тесту.
  • Наговорені дрібниці.
  • Сухі трави і квіти.
  • Захисні символи.
  • Рунічні знаки.
  • Мінерали.
  • Ляльки(у тому числі мотанки).

Слов'янські обережи

Традиція оберігати свій дах за допомогою магічних атрибутів дійшла до наших днів з глибини віків. Вона була поширена у язичників. Слов'яни охороняли свої житла за допомогою спеціальної символіки.

Пращури виготовляли обережи власними руками. Матеріалом для них служило дерево, тканина, метал. Обережние виробу розміщували не лише в житловому будинку, але і в сараї і курнику. Досить часто для цієї мети використовувалися вишивка і магічний орнамент.

Також великою популярністю у предків користувалися рослинні амулети. У їх оформленні використали полин, гілки ялівцю, кропиву. Слов'яни, як правило, розміщували обережи поряд з входом до будинку. Амулети ці створювалися у вигляді мішечків або мітелок.

З метою захисту житла від всякого зла застосовували і обкурювання приміщень травами, зрошування стін відварами.

Віник в сінях також служив захисним атрибутом. Його мали в розпорядженні поблизу від вхідних дверей помелом догори. Слов'яни вірили, що після перебування у будинку поганої людини необхідно замісти його слід, щоб лиходій не повернувся.

Поширеним хранителем житла в давнину вважався обережний знак Алатирь. Цим знаком прикрашали будь-який предмет у будинку, який після нанесення символіки наділявся силою оберігати будинок і його мешканців від нечисті і підступів ворогів.

Обережную функцію виконували і дзвіночки, створені власноручно хазяїном будинку. Своїм дзвоном оберіг відганяв від будинку нечисту. Сучасні езотерики стверджують, що дзвоновий дзвін має властивість очищати приміщення від негативної енергетики.

Слов'яни часто створювали ганчіркових кукол-берегинь. Лялька не мала особу і створювалася без використання гострих предметів, тільки з клаптиків тканини і стрічок. Її повинна була зробити хазяйка будинку. Також у виготовленні берегини застосовували солому, гілки дерев, кукурудзяне листя.


Сильним захистом слов'янського будинку вважалися ніж і серп. Їх кріпили над входом. Серп не пропускав у будинок ворогів і заздрісників. Гострий предмет повинен був "відрізувати" негативну енергетику, витікаючу від злих людей, щоб та не могла проникнути всередину житла.

Сучасні обережи

У сучасному світі в якості оберегов для будинку і сім'ї можна бачити багато різних предметів. Серед них найбільшою популярністю користуються:

  • ключі;
  • вази;
  • вішалки;
  • поріг;
  • інше.

Ключ — це символ відкриття і закриття порталу. При використанні ключів як оберега при відчиненні і замиканні дверей належить вимовляти обережние слова, які збережуть будову від злодіїв, пожеж, злих людей.

Вазу застосовують, щоб притягнути у будинок багатство і благо. Для цього на столі тримають красиву вазу з дорогого матеріалу, заповнену монетами, солодощами, зернами.

Проста вішалка також допоможе оберігати дах. Щоб мешканці будинку не знали матеріальних утруднень і неприємностей, вішалки у будинку не мають бути переобтяженими.

Поріг можна використати для захисту свого житла від поганої енергетики. Для цього хазяїн будинку повинен посидіти на порозі з думками про хороший.

Сучасні обережние предмети можна придбати в магазині або створити власними руками. Останні матимуть більшу силу.

Популярні у сучасному світі так звані мішечки достатку. Це полотняний кульочок, заповнений зерновими і бобовими культурами, насінням. У мішечок добре додати трішки червоного перцю. Це відновить пристрасть у відносинах між подружжям. Амулет краще всього повісити над вхідними дверима. Він залучатиме щастя і благополуччя до мешканців будинку.


Здавна найсильнішим оберегом для будинку рахували підкову. Люди і в наші дні вірять, що вона не пропускає негатив ззовні і притягує удачу. Оберіг розміщують недалеко від входу ріжками догори.

Особою силою наділені релігійні обережи: ікони, хрести, ладанки і інше. Разом з молитвами церковні атрибути стануть найсильнішим захистом від бід і нещасть.

В якості домашнього оберега застосовні і кімнатні рослини. Багатьом кольорам властиво відлякувати зло і притягувати успіх, любов, достаток. До них відносяться наступні представники рослинного світу:

  • алое(зміцнить здоров'я);
  • кактус(захистить від зла);
  • спатифиллум(притягне жіноче щастя);
  • гібіскус(відновить любов і пристрасть між подружжям).

Застосовуючи обережние предмети, на думку езотериків, можна захистити власний будинок від негативної енергетики і злих людей, притягнути в життя домочадців любов, радість, добробут.

Оберегами люди користуються з давніх часів, віруючи в їх магічні сили. Важливо правильно вибрати обережную символіку для власного будинку, щоб житло стало надійною фортецею для своїх мешканців.


Надрукувати