Про що гудуть наші ноги

Про що гудуть наші ноги

Кожен третій чоловік і кожна друга жінка страждають від відчуття тяжкості в ногах. Ноги болять, «гудуть», «німіють», набрякають, їх «зводить», «ломить» - епітетів множина! А може бути, це ноги «кричать» про допомогу? Адже часто самі різні і іноді важкі захворювання розпочинаються з ніг. Чи далеко можна піти на своїх двох, якщо не прислухатися до цих сигналів «SOS»?

Уся правда про ноги


Важкі ноги можуть свідчити про розвиток серйозного захворювання в організмі. Частенько хвороба ще не устигає як слід «проявити» себе, а ноги вже рішуче закликають на допомогу.

Це якраз той самий момент, коли рання діагностика підвищує шанси відновлення внутрішніх ресурсів організму. Але чому ж саме ноги можуть стати своєрідним барометром благополуччя в організмі?

Ноги випробовують чи не найбільше навантаження в організмі, витримуючи впродовж дня усю масу нашого тіла, яка частенько буває надмірною. У звичайний робочий день людина робить близько 6000-8000 кроків, тобто за усе життя кілька разів пішки обходить Землю!

Упродовж усієї еволюції людині доводиться розплачуватися за прямохождение багатьма хворобами. Адже застій крові і набряк ніг пов'язані з тим, що рідина(кров, лімфа) не може без сторонньої допомоги долати гравітацію і підніматися вгору, до серця.

Тому вени і лімфатичні судини повинні працювати, скорочуватися, і в цьому їм активно допомагають м'язи. А що заважає? Сидячий спосіб життя, носіння тісного одягу і взуття, тривале стояння на ногах і, звичайно, надмірна маса тіла.

Крім того, в усьому організмі саме ногам так «не повезло», що вони найбільш віддалені від серця. І якщо виникне несприятлива ситуація, а простіше кажучи, сердечна недостатність, нескладно вгадати, яка частина тіла постраждає в першу чергу!

Коли земля йде з-під ніг

Часто біль в ногах буває проявом захворювань артерій або вен нижніх кінцівок(хвороби «припливу» і «відтоку»), але її причиною бувають і захворювання хребта, нервової системи і обміну речовин. Болі можуть виникати при поразці кісток і суглобів, м'язів і сухожиль, лімфатичних вузлів і посудин.


Таке небезпечне захворювання, як цукровий діабет, іноді розпочинається саме з болів в ногах. І лише потім виявляються і підвищений рівень цукру в крові, і інші прояви діабету. На початку ноги болять, виникають м'язові судоми, слабкість в ногах, сухість шкіри. Але не за горами і страшне ускладнення - «діабетична стопа». Адже в задавнених випадках ця патологія може привести до ампутації нижньої кінцівки.

Пацієнти скаржаться на набряк ніг, шкіра на ногах стає сухою, роздратованою, постійно чухається і лущиться. Буває, що турбують больові відчуття в литкових м'язах, судоми ніг, особливо ночами. Часто ноги «німіють», холодіють, виникають так звані парестезії - ненормальні відчуття, пов'язані з поразкою нервових закінчень. Це може бути відчуття «повзання мурашок», колення, пощипування і тому подібне

Чим більше вертикальні навантаження впродовж дня, тим більше виражені хворобливі прояви до вечора. Але біль може бути і постійною, не залежною від часу доби. Буває так, що біль, вже встигнувши стати звичною супутницею життя, раптом різко міняє свій характер.

Гострий біль в нозі дуже підозрілий на судинну катастрофу, коли розвивається закупорка великої артерії. В цьому випадку є всього декілька годин, впродовж яких є шанс врятувати позбавлену живлення і кисню ногу.

Візьмемо швидше ноги в руки!

Народна медицина рясніє радами лікування ніг, які в основному спрямовані на зменшення набряків і поліпшення живлення шкіри. На жаль, у більшості випадків це допомагає лише на самих початкових етапах захворювання. Адже ранні прояви хвороби - це «золота» пора для її своєчасного, правильного і повного лікування. Як образливо, що майже в 95% випадків цей момент буває упущений!

Перш ніж почати лікування ніг, випробувати новий крем або записатися на масаж, потрібно запитати себе: «А не чи пора до фахівця»? Адже чим раніше розпочато обстеження і встановлена істинна причина «важких» ніг, тим більше шансів скоріше почати лікування основного захворювання і цим запобігти розвиток серйозних ускладнень. Лікування варикозу - не виключення.

Програма «Синдром важких ніг» - це комплексне обстеження, яке враховує усі можливі причини розвитку хвороби.


Окрім досліджень внутрішніх органів і лабораторних аналізів в обов'язковому порядку проводиться ультразвукове сканування артерій і вен нижніх кінцівок. При цьому дослідженні лікар може виявити атеросклеротичне ураження артерій, визначити міру звуження просвіту посудини, виявити ділянки «закупорки» артерій.

Ангиосканирование дозволяє візуалізувати вени(поверхневі і глибокі) на усьому їх протязі, визначити міру «закупорки» вени, діагностувати тромбофлебіт, виявити наявність такого грізного ускладнення, як «флоттирующий тромбоз», при якому висока вірогідність відриву тромбу з розвитком емболії легеневої артерії.

Проводиться дослідження ендокринної системи, що відповідає за регуляцію рівня кальцію. Адже нестача кальцію в крові заповнюється за рахунок кісток і зубів, що може привести до важкого остеопорозу, болів в м'язах і суглобах. Судоми ніг - це теж один з проявів нестачі кальцію.

Також потрібне ультразвукове дослідження органів малого тазу(матка, яєчники) і передміхурової залози(у чоловіків). УЗИ дозволяє виключити захворювання цих органів, тому що їх збільшення може привести до здавлення великих посудин, що відповідають за кровообіг нижніх кінцівок.

Аналіз крові на неспецифічні чинники запалення допоможе лікареві виявити наявність запальних процесів у венах(флебіт і тромбофлебіт) і артеріях(артеріїт).

Читати далі


Надрукувати